Cine suntem

Biserica Logos este o biserică non-denominationala, dinamica in închinare și pune accent pe studierea Scripturii, părtășie și rugăciune. Viziunea noastră este să îl cunoaștem pe Dumnezeu și să îl facem cunoscut lumii. Dorinta noastra este de a imbina mostenirea crestinismului istoric cu creativitatea contemporana, pentru a sluji eficient si a avea impact in generatia noastra, pentru gloria lui Dumnezeu.

Aceasta biserica exista pentru:

• a-i aduce pe oameni la Isus
  • a-i face Membri ai familiei Lui
  • a-i creste spre Maturitatea lui Cristos
  • a-i pregati pentru Munca lor din biserica
  • a-i pregati pentru Misiunea lor in lume

Ne-am propus sa-i invatam pe oameni sa-L urmeze pe Domnul Isus intr-o ascultare cu bucurie si sa formeze, la randul lor, pe altii ca ucenici. (1 Petru 1:8; 2 Timotei 2:2)

Scopul Bisericii Logos este aducerea oamenilor la o relație personală și vitală cu Dumnezeu, folosind darurile fiecărui membru.

Biserica Logos este o lumină în întuneric și o casă a:

• creșterii în credință
  • rugăciunii și închinării
  • vindecării și eliberării
  • relațiilor creștine în dragoste
  • îngrijirii pastorale
  • echipării sfinților pentru lucrare
  • misiunii și îngrijirii celor care sunt în nevoi materiale
  • slujirii comunității prin diferite proiecte sociale

In ce credem?

Citeste mai mult