Despre Noi
  Imagini Baia Mare

biserica logos

Harvest Christian Fellowship Logo  PROIECTE MISIONARE

Biserica Logos este acum o biserica misionara care doreste sa implineasca marea trimitere poruncita de Domnul Isus Cristos: "Duceti-va si faceti ucenici din toate neamurile, botezandu-i in Numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh" (Matei 28: 19).

Proiectele noastre sunt:

~ Deschiderea de grupe de partasie - cercuri de credinta - in mai multe orase: Cavnic, Baia Sprie, Seini, Sighetul Marmatiei, Dragomiresti, Satu Mare, zona Viseu - Borsa, etc.

Vom face lucrarea sociala in toate aceste localitati deoarece Mantuitorul ne-a spus: "Pe saraci ii veti avea intotdeauna cu voi si puteti sa le faceti bine oricand doriti".

Biserica Logos ii va ajuta pe cei saraci cu paine proaspata, mancare si nevoi pentru uzul casnic.